Ex Machina [2015]

Scenarzysta „28 dni później” i „W stronę słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz, w laboratoriach, o których nie mamy pojęcia. Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy – Nathan (Oscar Isaac). Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) – pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

 

Reklama


player1

Dodatkowe informacje o filmie: Ex Machina [2015] do obejrzenia z Lektorem polskim
Oryginalny tytuł:
Ex Machina
Aktorzy: Alicia Vikander (Ava), Domhnall Gleeson (Caleb), Oscar Isaac (Nathan), Corey Johnson (Jay), Sonoya Mizuno (Kyoko), Claire Selby (Lily), Symara A. Templeman (Jasmine), Gana Bayarsaikhan (Jade), Tiffany Pisani (Katya), Elina Alminas (Amber), Chelsea Li (Dziewczyna w biurze), Evie Wray (Sekretarka), Deborah Rosan (Kierowniczka biura), Ramzan Miah (Pracownik sekretariatu)
Reżyseria:
Alex Garland
Scenariusz:
Alex Garland
Kraj:
USA, Wielka Brytania
Rok produkcji :
2015
Polska premiera :
2015-03-20

 

Zdjęcia z planu filmowego

Ex Machina

Ex Machina

Wpisz ponownie

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>